جستجو
Menu

حذف تدریجی دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت از اول اردیبهشت

43بازدید
فروردین 28, 1400

با اجرای طرح نسخه نویسی الکترونیک، دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت از ابتدای اردیبهشت ماه به صورت تدریجی حذف خواهد شد.

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز کرمانشاه، مدیرکل بیمه سلامت استان گفت: با هدف جلوگیری از شیوع بیماری کرونا و به منظور حذف تدریجی دفترچه‌های کاغذی بیمه سلامت از اول اردیبهشت ماهاجرای دولت الکترونیک، سال ۱۴۰۰ پروژه نسخه نویسی الکترونیک را با جدیت پیگیری می‌کنیم و به تدریج چاپ دفترچه‌های کاغذی حذف می‌شود.

امید قادری افزود: طبق زمان بندی انجام شده از ابتدای اردیبهشت دفترچه‌های کاغذی صندوق بیمه سلامت همگانی، از ابتدای خرداد دفترچه‌های صندوق بیمه روستاییان وعشایر و ازابتدای تیرماه نیز در تمام صندوق‌های بیمه‌ای (کارکنان دولت و سایر اقشار) دفترچه‌های کاغذی صادر نمی‌شود.


  وی خاطرنشان کرد: از این پس دفترچه‌های درمانی به صورت تک برگی وشامل مشخصات بیمه شده در اختیار آنان قرار می‌گیرد وبیمه شدگان می‌توانند با شماره گیری کد دستوری #1۶۶۶ * ازاستحقاق درمان خود آگاهی یافته و در مراجعه به مراکز درمانی تنها با ارائه شماره ملی و مراجعه به داروخانه با کد رهگیری از خدمات پاراکلینیک بهره‌مند شوند.

  مدیرکل بیمه سلامت استان اظهار داشت: هم اکنون صد درصد بیمارستان‌های استان، ۸۷ درصد درمانگاه‌های دولتی و ۸۷.۵ درصد درمانگاه‌های غیر دولتی دارای سیستم نسخه نویسی الکترونیک هستند.

  لازم به ذکر است یک میلیون و ۱۷۰ هزار نفر معادل ۶۰ درصد از جمعیت استان کرمانشاه تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

print